Štyri výborné lyžiarske strediská v Rakúsku

Štyri výborné lyžiarske strediská v Rakúsku vhodné na krátku dovolenku s deťmi

Detský lyžiarsky lístok SNEHULIAK len za 3 eurá na deň a atraktívne paušály

Ak chcete zažiť ideálnu rodinnú lyžovačku, vyberte sa do blízkych lyžiarskych stredísk Hochkar alebo Lackenhof am Ötscher v Dolnom Rakúsku či Hinterstoder & Wurzeralm v regióne Pyhrn-Priel v Hornom Rakúsku.

Deti do 10 rokov (r.2009) v sprievode jedného z rodičov s platným lyžiarskym lístkom majú lyžiarsky lístok, kartu Snehuliak - Schneemankarte, iba za 3 eurá na deň (potrebný je dôkaz o rodinnej príslušnosti). Ubytovacie zariadenia tu majú v ponuke atraktívne paušálne balíky počas víkendov, troch alebo štyroch dní alebo celého týždňa mimo hlavnej sezóny za senzačné rodinné ceny.

Hochkar

Najvyššie položené lyžiarske stredisko Dolného Rakúska je známe svojou legendárnou zárukou dobrých snehových podmienok. Len 240 km od Bratislavy sa Hochkar prezentuje svojimi 8 modernými vlekmi a lanovkami, 19 km zjazdoviek, zážitkovou zjazdovkou Snowtrail Route99 a nádhernou krajinou s panorámou, ktorá je pre Dolné Rakúsko naozaj jedinečná! Hochkar je centrom nadšencov zimných športov a pre freeriderov sa tu nachádza jediná Freeride Arena v Dolnom Rakúsku. www.hochkar.at

TIP na podujatia:

9. marca sa môžete tešiť na Genuss Wedeln, Víno.Pôžitok.Lyže., počas ktorého si zapnete lyže a na mnohých chatách v regióne budete ochutnávať fajnové vína.

30. marca sa bude konať 3. Hochkar Dirndlskitag, teda deň v krojoch podľa motta „šup do kroja a hor sa na kopec“

Lackenhof am Ötscher

Od Bratislavy je vzdialený len 220 km a ponúka široké spektrum rodinných ponúk. Pre najmenších tu je Sunny Kids Park s pásovým vlekom, pre väčších je k dispozícii 6 lanoviek a 19 km perfektne upravených zjazdoviek. Od začiatočníkov až po profíkov si tu garantovane nájde každý svoju obľúbenú trať. www.oetscher.at

TIP na podujatie: 2. februára si užijete na podujatí Fire&Ice dychvyrážajúcu ohňovú show a ohňostroj.

Hinterstoder a Wurzeralm
Lyžiarsky región Hinterstoder-Wurzeralm leží pred dychvyrážajúcou kulisou pohoria Totes Gebirge a je dobre dostupný z diaľnicie Pyhrn.

Hinterstoder leží vo výške 2000 m a zimným športovcom ponúka vysokú záruku dobrých snehových podmienok na 40 km zajzdoviek. Na svoje si tu prídu milovníci zimných športov hľadajúci výzvy na pretekárskej trati Hannesa Trinkla, i rodiny túžiace po zábave a rozmanitosti na modrých a červených trasách.

Novinky

Areál detského Sunny Kids parku je rozšírený a sú vybudované dva nové podporné pásy a priestor lyžiarskej školy je tiež rozšírený o nový vstup a toalety. 

Od zimnej sezóny 2019/20 pribudne nový ALPRIMA Aparthotel Hinterstoder - apartmánový hotel prvej triedy s 330 posteľami a concierge službami vhodný pre všetkých, ktorí hľadajú cenovo výhodné ubytovanie. Vďaka centrálnej polohe bude ideálnym východiskovým miestom pre vašu lyžovačku.

Stredisko Wurzeralm je rajom pre rodiny s deťmi a ponúka pohodovú radosť z lyžovačky na 22 km zjazdoviek s nádhernou horskou panorámou. Najrýchlejšia pozemná lanovka Európy vyvezie hostí k vrcholnej stanici za rekordný čas. Tam na nich čaká Sunny Kids Park pre deti, nádherné zjazdovky a tradičné chaty. Počas rodinných nedelí od 23.12. tu zažije celá rodina zábavu a dobrodružstvo.  www.hiwu.at

Podujatia

 

26.01.2019

Detský deň Rakúskeho lyžiarskeho zväzu - ÖSV Kinderschneetag Wurzeralm

02.02.2018

Závod v lyžovaní Intersport Kids Cup a večer závod „Arena Night Race“ Wurzeralm

02.03.2019

Slávnosť snehu rádia Radio OÖ Schneefest v Hinterstoderi

Do skupiny Vereinigten Bergbahnen patria aj ďalšie strediská: Hochficht, Kasberg, Hochkössen, Heiligenblut am Großglockner, Schnalstaler Gletscher). Viac info nájdete na www.skisport.com